اموزشگاه عکاسیپروژه مسجد نصیرالملک

محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

مسجد نصیرالملک در شهر شیراز و در دوره قاجار توسط نصیرالملک ساخته شده است. این مسجد دارای دو شبستان شرقی و غربی است. شبستان شرقی آن دارای یک محراب کاشی‌کاری شده همراه با 12 ستون و پنجره با شیشه‌های رنگارنگ است.

در فصل‌های پاییز و زمستان زمانی که نور خورشید از طریق شیشه‌های رنگارنگ به داخل می‌تابد، زیبایی خاصی به داخل شبستان می‌بخشد و این مسجد را با زیبایی فوق‌العاده‌ای در میان مساجد ایران متمایز می‌کند. من نقاشی روی شیشه را در بسیاری از معماری‌ها دیده‌ام، با این حال شیشه‌های نقاشی شده در مسجد نصیرالملک خارق‌العاده است. هنگام غروب، مسجد مملو از نور و رنگ‌ می‌شود. ترکیب‌بندی‌های مختلفی که معمار در طراحی این مسجد به‌کار گرفته، مرا شگفت‌زده کرد.

یک صبح زمستانی به این مسجد رفتم و منتظر بودم که نور به آرامی از سمت راست مسجد به سمت چپ حرکت کند تا به‌طور دقیق در مرکز بتابد و عکس من کاملاً متقارن باشد.

بهترین عکاسان ایرانی

محمدرضا دومیری گنجی

تصاویر برگزیده محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

محمدرضا دومیری گنجی

کلام آخر _ محمدرضا دومیری گنجی

بی شک محمدرضا گنجی تنها یکی از استعدادهای برتر ایرانیست که در زمینه عکاسی به‌صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

کانون تخصصی آموزش عکاسی مرداد

برای  مشاهده آمورش های بیشتر برروی >>آکادمی مرداد<< کلیک کنید

معرفی عکاس

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مسجد ,گنجی ,محمدرضا ,نصیرالملک ,شیشه‌های ,دومیری ,مسجد نصیرالملک ,دومیری گنجی ,محمدرضا دومیری ,شیشه‌های رنگارنگ ,شبستان شرقی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجتمع فروش و تعمیرات ماشینهای اداری انفورماتیک ایران تجهیزات حرارتی و برودتی مرصاد معاونت پرورشی وتربیت بدنی دبستان امام خمینی(ره)گندمان پیراهن شورت ورزشی باقر نيوز يادي از مكتب برتر my scholastic سیمیشکا پرورش مرغ محلي